Úterý 06. únor 2024 10:33
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Investujeme

C:\fakepath\nasdaq-11012024-2.png

Burza Nasdaq je pod prísnym dozorom ženy, ktorá dokázala transformovať svet financií

11.01.2024 S viac ako 20 rokmi odbornej kariéry a významného vedenia v oblasti finančných trhov, Adena Friedman prevzala v roku 2017 pozíciu prezidentky a generálnej riaditeľky spoločnosti Nasdaq, a stala sa hybnou silou transformácie spoločnosti na poprednú globálnu entitu v oblasti obchodovania a technologických riešení. Svoje skúsenosti a vedúcu úlohu uplatnila nielen v Nasdaq, ale aj v iných renomovaných inštitúciách. Tento článok sa zameriava na pozoruhodnú kariéru a významné prínosy Adeny Friedman v oblasti finančného sektora a transformácie Nasdaq na svetového lídra.
img

Výsledky realitních fondů z dílny WOOD & Company za první tři kvartály naznačují příznivý celoroční výnos

12.12.2023 Realitním fondům WOOD & Company se daří držet příznivý trend uplynulého roku, kdy se klienti dočkali nadstandardních výnosů. I v letošním roce směřují k dosažení cílovaných ročních výnosů 8-10 procent, když podfond orientovaný na kancelářské budovy (WOOD & Company Office podfond) si k 30. 9. připsal v korunové třídě výnos 7,34 %, podfond zaměřený na maloobchodní centra (WOOD & Company Retail podfond) za stejné období v korunové třídě dokonce 8,88 %.
img

Průzkum Fidelity International ukazuje nedostatek odhodlání investorů pro spravedlivou transformaci

18.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") zveřejnila klíčové závěry svého průzkumu o "spravedlivé transformaci", který hodnotí povědomí investorů o tomto tématu, ale i jejich chuť investovat do této oblasti. Spravedlivá transformace je jednou z klíčových priorit společnosti Fidelity v oblasti udržitelného rozvoje a v souladu se svou strategií firma ve spolupráci s Coalition Greenwich zjišťovala názory více než 120 institucionálních investorů a finančních zprostředkovatelů, aby této důležité problematice do hloubky porozuměla.
img

Vodafonu klesl v minulém fiskálním roce v ČR zisk o čtvrtinu na 933 milionů Kč

13.09.2023 Operátorovi Vodafone klesl ve fiskálním roce končícím letos na konci března v ČR zisk o 27 procent na 933 milionů korun. Tržby vzrostly o 3,7 procenta na 20,55 miliardy korun. Ziskovost ovlivnila energetická krize i vysoká inflace spolu s nutností investovat do splnění licenčních požadavků. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

T-Mobilu v pololetí klesl provozní zisk o šest procent na 5,8 miliardy

10.08.2023 Operátorovi T-Mobile klesl v letošním prvním pololetí provozní zisk o 6,2 procenta na 5,8 miliardy korun. Tržby naopak stouply o 5,7 procenta na 15,4 miliardy korun. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.
img

Fidelity International: Jak nový výzkum řeší nedostatek dat o biodiverzitě

20.07.2023 V současné době se standardizované nástroje, které finanční instituce používají k měření biodiverzity spíše, než na přímé měření dopadu spoléhají na modelování potenciálního dopadu činnosti na základě toho, co je známo o místě, kde je činnost vykonávána. Rychlý, cenově dostupný a spolehlivý způsob, jak přímo vyhodnotit stav biodiverzity v dané lokalitě, to je cíl nejnovějšího projektu, na kterém Fidelity International spolupracuje.
C:\fakepath\investorka-12062023.jpg

Očakávania verzus realita v tradingu a investovaní

12.06.2023 Každý človek je iný, každá osobnosť je iná. Sme individuality, sme špeciálni a jedineční. V množstve vecí podobní, no napriek tomu originálni. Nikto nie je presnou kópiou toho druhého. Niektoré myšlienky a vzorce správania však máme veľmi podobné. Väčšina začiatočníkov vstupuje na finančné trhy s veľmi vysokými očakávaniami, ktoré sú častokrát prehnané. Vidia v tomto obore príležitosť obživy, prípadne zbohatnutia. Chceme rýchlo zbohatnúť. Najlepšie už dnes, lebo už včera bolo neskoro. Sú však naše očakávania korešpondujúce s realitou? Alebo sú realita a očakávania na míle vzdialené od seba?
C:\fakepath\akcie-29052023.png

Investování pro každého: Jak fungují frakční akcie?

29.05.2023 Představte si, že byste si mohli koupit akcii nebo burzovně obchodovaný fond (ETF) v hodnotě 2 000 EUR, i když momentálně nemáte k dispozici dostatek finančního kapitálu.
C:\fakepath\XTB-02052023.jpeg

Rekordní čtvrtletí společnosti XTB: 64,4 milionů EUR čistého zisku a více než 104 tisíc nových klientů

02.05.2023 Společnost XTB zveřejnila předběžné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2023. V tomto období dosáhla XTB rekordního konsolidovaného čtvrtletního čistého zisku v historii společnosti: 64,4 milionů EUR. Významnými faktory, které ovlivnily výši výsledků v prvním čtvrtletí roku 2023, byla přetrvávající vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích, způsobená mimo jiné neustále napjatou geopolitickou situací nebo bankovní krizí. Kromě toho měly nepochybný vliv marketingové aktivity, které se projevily výrazným nárůstem počtu klientů a jejich vysokou transakční aktivitou.
img

Kolik letos ušetříte za dovolenou díky silné koruně a jak pomáhá v investičních začátcích

27.04.2023 Každý rok odjíždí na dovolenou statisíce Čechů a ani letos tomu nebude jinak. A to i navzdory vysoké inflaci, která donutila řadu cestovních kanceláří zájezdy zdražit. Je tu však jeden faktor, který bude mít na naše peněženky pozitivní vliv, a tím je silná česká měna. Koruna je vůči euru nejsilnější za posledních téměř 15 let, vůči dolaru pak za poslední více než za rok. Na dovolené, tak může čtyřčlenná rodina ušetřit díky silné koruně i několik tisíc korun.
img

Index prosperity: Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v EU

02.03.2023 Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v Evropské unii. Ve srovnání s loňskem si pohoršila o tři příčky, zejména kvůli vysoké inflaci a nízké přidané hodnotě produkce. Vyplývá to z nového Indexu prosperity zaměřeného na ekonomiku, který sestavili a dnes zveřejnili analytici České spořitelny a portálu Evropa v datech. Nejsilnější evropskou ekonomikou je podle indexu Švédsko.
C:\fakepath\obrazek-07122022.jpg

Investor a CEO Thomas S. Murphy

07.12.2022 Thomas Murphy (1925-2022) nepatří v českém prostředí ke známým postavám. Přitom se o něm s obdivem vyjadřoval Warren Buffett, který ho a jeho pobočníka Dana Burku považoval za nejlepší dvojici managementu, kterou svět kdy viděl. Jeho chloubou byla společnost Capital Cities Broadcasting, kterou řídil od roku 1966. Společnost následně provedla fúzi s ABC v roce 1985. O deset let později pak tuto společnost koupil Disney. Murphy svou původní společnost zhodnotil několikanásobně. Pokud byste investovali jeden dolar do jeho společnosti v roce 1966, po fúzi s Disney by tato investice dosáhla zhodnocení 204 dolarů. Jaký byl jeho rukopis řízení a co si můžeme odnést jako investoři z jeho stylu?
img

Pokud bude trh s byty rok dva stagnovat, Central Group asi některé stavby odloží

30.09.2022 Pokud bude trh s byty stagnovat delší dobu, tak by i největší český rezidenční stavitel zvažoval odkládání nových projektů. Šéf developerské společnosti Central Group Dušan Kunovský ale doufá v to, že by se do dvou let mohly hypoteční sazby vrátit pod tři procenta, což by trh znovu nastartovalo. Zlevňování nových bytů kvůli rostoucím nákladům na stavbu neočekává. Kunovský to řekl na setkání Fórum Hospodářských novin a ČTK.
img

Denní makro postřehy: Závod mezi inflací a recesí 13/07/2022

13.07.2022 INFLACE: Vysoká a přetrvávající inflace ve Spojených státech a v Evropě vede centrální banky k jestřábímu postoji. Ty na inflační hrozbu přišly pozdě, a proto zvyšují úrokové sazby až do tohoto ekonomického zpomalení. Čím déle to bude trvat, tím pravděpodobnější bude recese. Současné rezervy odolných spotřebitelů a podniků nejsou nepřekonatelné. Dnešní červnová zpráva o inflaci v USA je klíčová. Obavy panují z nového vrcholu inflace na vysoké úrovni 8,8 %, zejména po páteční silné zprávě o zaměstnanosti.
img

Denní makro postřehy: Historie říká, že medvědí trhy ještě potrvají 14/06/2022

14.06.2022 MEDVĚDÍ TRH: Index S&P 500 včera uzavřel v medvědím teritoriu, za celý rok poklesl o více než 20 % a historie nám říká, že je před námi ještě dlouhá cesta. Rizika recese se zvyšují a mohly by vést k poklesu tohoto trhu o dalších 20 %. Průměrný medvědí trh indexu S&P 500, kterých je málo, totiž trvá 19 měsíců a ceny na něm klesají o 38 %. Tento trvá pouze pět měsíců a poklesl o 21 %. Investujeme, abychom se postupně zotavili ve tvaru písmene U, ale jsme připraveni v defenzivě, abychom zvládli rostoucí rizika.
img

DoDo získává od investorů v čele s Křetínským a Tkáčem 1,5 miliardy korun. Investice firmě pomůže s dobýváním zahraničních trhů

03.05.2022 Technologicko-logistická společnost DoDo Group, která se dlouhodobě zaměřuje na B2B logistiku poslední míle, získává v rámci investičního kola Series B svou dosud největší investici. S rychlejší expanzí do zahraničí rostoucí firmě pomohou investice ve výši 1,5 miliardy korun od investorů v čele s EC Investments Daniela Křetínského a zakladatelem J&T Capital Partners Patrikem Tkáčem, kteří v logistické firmě Michala Menšíka navýší svůj minoritní podíl.
img

Akcie Palantir od začátku války na Ukrajině rostly o 50 %.

05.04.2022 Palantir (PLTR.US) je jedním z největších poskytovatelů bezpečnostních systémů a systémů pro analýzu dat pro vládní a soukromé klienty. Společnost zůstává hlavním dodavatelem systémů pro zpracování dat pro federální agentury USA a dne 1. dubna 2022 uzavřela partnerství s Carashhoft Technologies:
img

RWE plánuje rozsáhlé investice do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů

15.11.2021 Německý energetický gigant RWE hodlá do roku 2030 investovat 50 miliard eur (téměř 1,3 bilionu Kč) do zvýšení svých kapacit pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma uvedla, že investiční plán, který je největší v její 123leté historii, chce financovat pomocí příjmů ze svých provozních aktivit.
img

Orlen Unipetrol v 3. čtvrtletí zvýšil tržby na 35,8 mld. Kč, stoupl i hrubý zisk

28.10.2021 Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošním třetím čtvrtletí meziročně navýšil tržby o 36 procent na 35,8 miliardy korun. Zlepšilo se i hospodaření podniku, firma zaznamenala hrubý provozní výsledek 2,4 miliardy korun proti provozní ztrátě 0,6 miliardy korun ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů prezentovaných na twitteru společnosti, které ČTK porovnala s výsledky firmy před rokem. Čísla za tři čtvrtletí roku dohromady firma neuvedla.
img

Společnost Fidelity International se zavazuje snížit do roku 2030 emise svého investičního portfolia na polovinu

27.10.2021 Společnost Fidelity International (Fidelity), globální správce aktiv s celkovým objemem klientských prostředků ve výši 787,1 miliardy dolarů, oznámila zlepšení přístupu k investování do ochrany klimatu. Přizpůsobuje přitom svou dlouhodobou aktivní strategii správy aktiv cíli čisté uhlíkové neutrality.
img

Akcie Boeingu zaznamenali v predobchodnej fáze mierny nárast napriek výraznejšej strate v Q3 ako sa očakávalo

27.10.2021 Akcie Boeingu (BA.US) vzrástli v predobchodnej fáze o 0,50 % po tom, čo letecká spoločnosť oznámila upravenú štvrťročnú stratu 60 centov na akciu, zatiaľ čo analytici očakávali stratu 20 centov na akciu. Tržby vzrástli oproti minulému roku o 8,2 % na 15,3 miliardy USD, čo bolo výrazne pod očakávaniami trhu vo výške 16,3 miliardy USD. Boeing hlásil lepší voľný peňažný tok než sa očakávalo, varoval však, že poplatky spojené s jeho oneskoreným 787 Dreamliner môžu dosiahnuť 1 miliardu dolárov.
img

Češi chtějí ochránit své peníze před inflací jejich „zaparkováním“ ve fondech

14.09.2021 Investicím do fondů přichází Češi na chuť stále více. Jde totiž o nejdostupnější formu investování peněz s možností zajímavého zhodnocení. Podle výzkum Equa bank investuje do fondů 31 % dospělých Čechů1). Nejčastěji investují pravidelně každý měsíc a menší částku – s jasným cílem ochránit peníze před inflací. Dávají proto přednost rizikovějším, ale potenciálně výnosnějším akciovým a smíšeným fondům.
img

Genesis Capital spustila nový fond rozvojového kapitálu GPEF IV, v počáteční velikosti 101 milionů eur

25.08.2021 Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, spustila nový fond. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) je již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu dosavadní více než dvacetileté existence společnosti. Podobně jako jeho předchůdci se i GPEF IV zaměří na investice do předních společností s atraktivním růstovým potenciálem sídlících v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. V okamžiku svého vzniku má GPEF IV k dispozici 101 milionů eur (přibližně 2,6 miliardy korun) a dosažení své maximální cílové velikosti 150 milionů eur (3,9 miliardy korun) předpokládá již do konce letošního roku.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Průzkum analytiků Fidelity International: Souboj společností o dosažení nulových emisí

11.03.2021 Podle analytiků z Fidelity International (Fidelity) bude do roku 2030 téměř čtvrtina všech společností uhlíkově neutrálních. Evropské společnosti jsou vpředu, ostatní regiony jsou jim v patách. 25 procent analytiků pokrývajících Čínu zmiňuje rostoucí důraz na ESG hodnocení u většiny sledovaných společností, což znamená nárůst oproti přibližně 15 procentům z předchozích tří let.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
C:\fakepath\investice-30122020.png

Pasivní vs. aktivní investování

30.12.2020 Investování prostřednictvím ETF je každým rokem stále populárnější. Vzniká spousty debat, která z forem investic je nejlepší. Není však žádným tajemstvím, že pasivní investování se dostává v posledních letech do popředí.
img

PPF prodá za miliardy korun podíl v biotechnologické firmě NBE

10.12.2020  Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera prodá za miliardy korun podíl ve švýcarské biotechnologické společnosti NBE-Therapeutics, kde je hlavním akcionářem. Stoprocentní podíl ve firmě kupuje německá farmaceutická společnost Boehringer Ingelheim za 1,18 miliardy eur (zhruba 31 miliard korun). Jde o největší akvizici svého druhu v Evropě za posledních deset let. PPF to sdělila ČTK, výši svého podílu ve společnosti neuvedla.
C:\fakepath\trader.png

Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?

26.07.2020 Dollar-cost averaging (DCA) se stává v poslední době čím dál tím víc oblíbenou strategií pro investování. Velký podíl na tom má volatilita některých trhů. Například u trhu kryptoměn se jedná o jednu z hlavních zásad při dlouhodobém investování. Nicméně své jméno razí i ve světě akcií a komodit, do kterého vstupují každým dnem noví investoři všech demografických skupin. O co vlastně jde a jak to funguje?
img

Reakce průmyslu na pandemii: Firmy začaly vyrábět nové dezinfekční přístroje a respirátory

02.04.2020 České a slovenské průmyslové firmy ze sektoru malého a středního podnikání pružně reagují na aktuální situaci. Ve snaze zamezit dalšímu šíření onemocnění COVID-19, vyvinuly nové přístroje, které zabíjí koronaviry. Rovněž začaly vyrábět vysoce účinné respirátory, které chrání před jejich šířením.
img

Důchod: spořte a investujte. Hlavní je začít včas.

18.12.2019 Pohled na důchodový věk se s časem mění. Dříve bylo nepsaným pravidlem, že se o seniory staraly vlastní děti. I to samo o sobě motivovalo mít více dětí, a samozřejmě také vytvořit si dostatečné rezervy na stáří. Životní standard se po odchodu na tzv. „výminek“ sice snížil, ale stačilo to pro důstojný život. Až komunistický stát zavedl důchodový systém založený na státní penzi. Dnešní důchodci tak očekávají, že jim důstojný penzijní život zabezpečí stát.
img

Corbyn na mítinku u skladu Amazonu kritizoval nadnárodní firmy

24.11.2019 Britská opoziční Labouristická strana dnes uspořádala manifestaci před jedním ze skladů společnosti Amazon v severoanglickém Sheffieldu. Lídr strany Jeremy Corbyn v projevu kritizoval nadnárodní společnosti, ve kterých podle něj panuje kultura daňových úniků a odírání zaměstnanců na platech. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AFP.
C:\fakepath\saxo-bank.jpg

Lze udržitelným investováním změnit svět?

23.10.2019 Lidé si stále více uvědomují, jakou ekologickou stopu za sebou nechávají. Většina však přehlíží jednu zásadní oblast, kde může mít jednotlivec potenciálně největší vliv – vlastní investice. Naše úspory představují silný nástroj a zároveň příležitost, jak něco ovlivnit a změnit svět kolem nás.
C:\fakepath\forex.jpg

Liga mistrů v tradingu na 5 = FOREX

01.07.2019 Obchodování měnových párů jednoznačně vnímám jako skutečný vrchol traderského umění. FOREX je hra s nulovým součtem a tedy, aby někdo vydělal nějaké peníze, musí je někdo jiný zase prodělat. Je to mimoburzovní trh (OTC), kde dle odhadů 85% obchodů probíhá jako spekulace nebo investice za účelem dosažení zisku na pohybu měn a na kterém obchody retailu tvoří zanedbatelný podíl (udává se do 5%, a to od necelých 5 milionů retailových forex traderů celosvětově).
img

Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?

17.02.2017 Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.
img

Cestu k úspěchu najdeš u sebe

21.10.2016 Po vytvoření své funkční metody obchodování je dalším krokem na cestě - budování psychické dovednosti.
nemecko 08012014-2.png

Německý rozpočet bude příští rok vyrovnaný

02.07.2014 Německý státní rozpočet bude příští rok poprvé od roku 1969 vyrovnaný. Vláda dnes schválila návrh ministra financí Wolfganga Schäubleho, který počítá s příjmy i výdaji 299,5 miliardy eur. Schäuble na tiskové konferenci prohlásil, že Berlín bude hospodařit s vyrovnanými rozpočty přinejmenším do roku 2018. Předpokládají to rozpočtové rámce, které dnes vláda rovněž odsouhlasila.
picture11.jpg

Fundamentální analýza III - Carry Trade (1/2)

01.04.2010 Carry trade je velmi oblíbeným typem investice a naprostá většina investičních společností včetně hedgeových fondů používá nějaký typ carry trade k vytváření zisku.
InvestujemeSK

Investujeme.sk- zarábať na menových trhoch učí prvý nezávislý portál na Forex v SR

10.08.2009 Tlačová zpráva. Investujeme.sk. Od dnes sa možte učiť, ako zarábať na najväčšom a najoblúbenejšom finančnom trhu sveta - Forexe. Profesionální obchodníci a lektori spúšťajú pod hlavičkou FXstreet.sk prvý nezávislý portál špecializovaný na obchodovanie s menami v SR.
Logo iHNed

iHNed: Obchodovat na forexu mohou i Češi, naučí je to speciální portál

21.07.2009 Článek o serveru FXstreet.cz v internetové podobě Hospodářských novin
fxstreet.jpg

O nás

02.06.2009 FXstreet.cz je největší server věnovaný obchodování na finančních trzích v České republice a na Slovensku. Naším cílem je vytvoření komunity úspěšných traderů a investorů. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšní v obchodování na finančních trzích (forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny), jste na správném místě.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Korelace měn | Fundamentální analýza | Intervence | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | USA | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Programování | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Apple | Analytik | New York | Spekulace | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | EUR/AUD | AUD/JPY | AUD/CHF | Měnový trh | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Derivát | Distribuce | Diverzifikace | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fond fondů | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forexový obchodník | Futures | Grafy | HFT | ISIN | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní systém | Obchodník | Penzijní fond | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Pákový efekt | Rally | Rating | Reálný účet | Riziko | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Státní dluhopis | Swap | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tržní riziko | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Euro STOXX | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Rollover | Zisk | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Partners | Deloitte | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Soukromý fond | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Money-Management | Makro | Index strachu | Lukáš Kovanda | Burzy | Tomáš Vobořil | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | EURUSD | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Podpora | Volatilní | Forex pro začátečníky | Analýzy | AUDJPY | Banka | BH Securities | Brokeři | Cena | Cena akcií | CZK | Česká spořitelna | České koruny | Diskuzní fórum | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Etoro | Euro Stoxx 50 | EURO USD | EURTRY | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Frank | FX Trading | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční portfolio | Investiční záměr | Investing | Investování do fondů | Investování peněz | J&T | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak obchodovat na forexu | Jeden dolar | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz KČ | Kurzy | E15 | Makléři | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Manuál | Market | Markets | Nákup akcií | Nejnovější zprávy ze světa | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodujeme | Odborné knihy | Oslabování koruny | Otevřený podílový fond | PayPal | Pips | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Reuters | Ropy | Růst HDP | Seminář | Smíšené fondy | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Švýcarské banky | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | Založení účtu | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | ING | Buffett | Put | Buy | Due diligence | P.A. | ROCE | Sell | Spojené státy | M2 | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Co je forex | Boháč | Forex Pro | Zhodnocení kapitálu | Majors | Rozhovor | Úspěšný trader | Know-how | Genesis | Retail | Vzdělání | Frustrace | Burze | Podvědomí | Currency | Diskusní fórum | Investment | Zlatý standard | Microsoft | Bankovní sektor | YouGov | Forex asistent | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Uložení peněz | FXstreet.sk | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Měnové riziko | Globální trhy | Energie | Znalost | Agentura Reuters | Bankovnictví | City | Fidelity International | Forbes | Firmy | Globální finanční krize | Obchodování měnových párů | Intervence centrálních bank | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Propad | Kryptoměny | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Unipetrol | Stagnace | Zajištění | Vysoká volatilita | Odhodlání | Poplatky | Počáteční kapitál | Historická data | Úspěšné obchodování | Aktivní investování | Řízení peněz | Globální obchod | Průzkum | Obchodní cíle | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investovat do akcií | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Výnosy | Příjmy | Nástroje technické analýzy | Finanční domy | ČTK | Ziskové obchodování | Nárůst objemu obchodů | Objem obchodů na forexu | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Makléřské firmy | Skupina PPF | Funding currency | Alokace aktiv | Správa portfolia | Vydělávat peníze | BHS | Investování na finančních trzích | Benjamin Graham | Obchodování s cizími měnami | Hazardní hráč | Chuť investovat | Drobní investoři | Wood & Company | Obchodování Futures | Saxo | FinTech | Spoření na důchod | Podniky | Odpovědné investování | Trading je byznys | Technologické akcie | Full-time trader | Portu | Geopolitické napětí | Správci kapitálu | Forex tradeři | Obchodování akcií | Manažer fondu | Roční výnos | Daňové úlevy | Průzkum společnosti | Kim Fournais | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Majetek | Analytici společnosti | Vývoj kurzu koruny | Petr Kouba | Profesionální trader | Akcie Boeingu | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Seriózní byznys | Investiční rady | Začít obchodovat | BCC | DE30 | Vysokofrekvenční trading | Základy obchodování | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Capital Partners | Štěpán Křeček | Začít vydělávat | SEBA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Čeští investoři | Tržní pozice | Hospodářská recese | PPF | Finanční situace | AKAT | iShares | Ziskové výsledky | Investování na Forexu | ESG | Vyšší úrokové sazby | Tomáš Rozehnal | Patrik Polák | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | Vlastní investice | Ředitel Saxo Bank | Globální banky | Investujte zodpovědně | Digitalizace | Střadatelé | Čistý zisk | AKAT ČR | Rozpočet | Central European Media Enterprises (CME) | Investiční skupina | Trinity | Objem | Obchod | Praktická ukázka | Obchodní nástroje | Slušné zisky | Firma | Technické analýzy | Obchodovat na burze | Jakub Hodan | Lukáš Voženílek | Růst cen | Jeremy Corbyn | Studie | Důchodový systém | Generální ředitel | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Průzkumy | 5G | Na burze dnes | FT | Financovat | Statistika | Na burze | Impuls | Rostoucí náklady | ABC | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | PKN Orlen | Farmaceutická společnost | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Úroky | Hypotéky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Modelový příklad | Uchovatel hodnoty | Regulátoři | Ředitelka | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Disney | Dot-com | Bydlení | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Miliardy korun | Koruna posílila | Investiční platformy | Ziskovost | Hospodaření | Klesající trend | Návratnost | Hospodářské recese | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | O2 | Miliardy eur | Budoucnost | Soukromí investoři | Předběžné výsledky | Vliv na investice | Vzdělávat se | Iniciativa | Podnik | Nové metody | Míra zadlužení | Smíšené výsledky | Zajímavé zisky | Prezident | Trhy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Smysl života | Ekonomické vysoké školy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Počet zákazníků | Provozní zisk | Růst inflace | Pandemie | Natland | Vysoká inflace | Las Vegas | Boeing | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Převody peněz | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Obchodovanie | Medvědi | COVID-19 | Střední podniky | Šíření onemocnění | Čínské banky | Vývoj | Guru | Výkyvy | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Vyšší úrok | Třída aktiv | Průzkum Fidelity | Viceprezident | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | LinkedIn | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Negativní korelace | Hotovost | Spoření | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Růst | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Equa Bank | Ekonomiky | Války | Organizace | Reakce průmyslu na pandemii | BOCO PARDUBICE machines | Vášeň | Závislost | Práce | Investiční megatrend | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Pojišťovna | Poradenské firmy | Řemeslo | Emitenti | IMF | Massachusetts | Více peněz | Jiří Makovský | Úspory | EP | Trade | Sebevzdělávání | Posílení | Amundi | Období volatility | Očekávané výsledky | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | T-Mobile | Auta | Levné peníze | Vakcína | Recyklace | Manažerka | Manažeři | Zájem o hypotéky | Biotechnologická společnost | Investované peníze | JDE | Aena | Unie | ČR | Fundraising | Zadlužení firem | Reálná ekonomika | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Berlín | Období krize | Energetický gigant | Rozsáhlé investice | Covid | Internetové bubliny | Správce aktiv | Objem aktiv | Dostupnost bydlení | MAM | Větší riziko | Úspěchy | Ocenění | Ceny | Američtí politici | Starší byty | Technologické společnosti | Omar Arnaout | Společnost XTB | Nové byty | Životní úroveň | Dollar-Cost Averaging | Dollar-cost averaging (DCA) | Strategie DCA | Dopad volatility | Časový horizont investic | Složené výnosy | Úspěšně obchodovat | Důvěra | WeCHat | Časový horizont | Obchodní hodiny | Čas na nákup | Počet akcií | Typy grafů | SPAC | Klimatické změny | Odborníci | Porovnání výnosů | Snížení emisí | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Německý rozpočet | Politici | Malý kapitál | Diverzifikovat | Snížit emise | Biden | Raiffeisen investiční společnost | Udržitelné investování | Dušan Kunovský | Akciové portfolio | Ziskové obchodní strategie | Měnový investiční fond | Pasivní investování | PLTR.US | PLTR | Proražení | Životní prostředí | Tesco | NBE | Změny úrokových sazeb | Proč investovat | Očkování | LEN | EP Corporate Group | EC Investments | Mutace viru | Plný úvazek | BA.US | Nevýhody pasivního investování | Svět kryptoměn | DOT | DCA | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | SNY | DAX (DE30) | Jak vybírat akcie | Finanční výsledky | Dynamický růst | HAS | Objem akcií | Vklady a výběry | Vakcíny proti COVID-19 | Akcie Boeingu (BA.US) | Fidelity | Průzkum analytiků | Riziko likvidity | Vysoké dividendy | Aleš Hála | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Globální finanční systém | Umění | Konkrétní akcie | Krok za krokem | Provozní výsledky | Objednávky | Nárůst objemů | Nasdaq Inc | David Kögler | Obavy z inflace | Hypoteční sazby | Rockaway Capital | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Tržní síly | Central Group | Konkurence | Prodej | Mali | iShares Nasdaq | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | CO2 | Pozitivní vliv | NASA | Falcon 9 | Falcon | Technologie | Koncentrace | Chování spotřebitelů | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Odvětví | Divize | Americké technologické společnosti | Instant Research | Provozní náklady | Chování | Pocity | VIAC | Palantir (PLTR.US) | Byty | SpaceX | Základní pojmy | GPEF IV | GPEF | Radan Hanzl | David Vondra | Insighters | Genesis Capital Growth | Společnosti | Opatření | Ideální čas | Dna | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Petr Mašláň | Začít vydělávat peníze | Vodafone | Vodafone Group | Studijní materiály | Marika Čupa | Úročení | Energetická krize | Akcie Palantir | Crest Communications | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | DCPD | Dicyklopentadien | Meta | DODO | Košík.cz | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Investice do výroby elektřiny | TIM | | Ekonomické teorie | Cykly | Rozšíření | Tržní cykly | Telekomunikační skupiny | Podfondy | Zvyšování sazeb Fedu | Hypomonitor | Hry | Reality | Instituce | Konsolidovaný čistý zisk | Invaze na Ukrajinu | Akcie Palantiru | Ruské invaze na Ukrajinu | Prima | Raiffeisen | Invaze | Pokles inflace | Carahsoft | Carashhoft Technologies | Carashhoft | Ben Laidler | Správa | Index prosperity | Centrum | Prime | Provozní výnosy | Počet uživatelů | Ziskové obchodování akcií | Tipy na konkrétní nejlepší akcie | Konkrétní nejlepší akcie | Profesionální akciové portfolio | Semináře pořádané FXstreet.cz | Nákup ETF | Obraty | ETF u XTB | Absolvování semináře | Vienna Insurance Group | Výnosy XTB | Celkový počet zákazníků | iShares Core S&P 500 | Marek Pokorný | Nadnárodní korporace | Korporace | Matěj Široký | Aktuální informace | Frakční akcie | Thomas Murphy | Capital Cities Broadcasting | Umění akvizic | Znalost prostředí | Capital Cities | Vládní politika | Růstový potenciál | WOOD & Company Office podfond | Podfond | WOOD & Company Retail podfond | Jiří Hrbáček | Carlyle | Silná koruna | Ženy | opPORTUnity | Celkový počet klientů | Počet klientů | Akvizice klientů | Vice | Místopředseda představenstva | Transparentní | Milník | Významný milník | Core S&P 500 | Investování pro každého | Jak fungují frakční akcie | Jak fungují frakční akcie? | Jak investovat do akcií pomocí zlomků | Jaké výhody mají Frakční akcie | Rozdíl mezi akciemi, Frakčními akciemi a CFD | Rozdíl mezi akciemi, Frakčními akciemi | Frakční akcie u XTB | Akcie u XTB | Frakční ETF | Jaké akcie si nyní mohu koupit | iShares NASDAQ 100 | iShares NASDAQ | iShares USD Treasury Bond | iShares Core EURO STOXX 50 | iShares Core EURO STOXX | iShares Core DAX | Kolik stojí investice do Frakčních akcií | Kolik stojí investice | Klasický nákup akcií | Klasický nákup | Manuál pro Frakční akcie | Výhody Frakčních akcií | Funkce a výhody Frakčních akcií | Dostatek finančního kapitálu | Frakční Akcie a ETF | Deriváty (CFD) | Juliána Mochnaľová | Wood & Company Retail Podfond | Wood & Company Office Podfond | Výroční zprávy společnosti | Obnovitelné energie | Technology | WOOD & Co. Logistics | WOOD & Co. Logistics podfond | WOOD & Company AUP Bratislava podfond | WOOD & Company AUP Bratislava | Výnos WOOD & Company | WOOD & Company Retail | WOOD & Company Realitní | Maryland | Burza Nasdaq | Adena Friedman | The Carlyle Group | Carlyle Group | Owen Graduate School of Management | Master of Business Administration | Vanderbilt University | FCLTGlobal | Vanderbilt
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | Cena | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

InvestPoint
INVESTPRIME
INVEST-PRIME
INVEST-PRIME.LTD
Investree
Investro
Investro.com
Invest Smart Money
Invest Teck
InvestTeck

Následující klíčová slova

Investujme
Investujte
Investujte do akcií
Investujte na Forexu
Investujte zodpovědně
Invia
Invia Jaroslaw Czernek
INVISIO
InVivo
Invxsler Trading
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít