Úterý 06. únor 2024 10:40
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader
Seřadit články podle

Marika Čupa

Aktuální sentiment na americkém akciovém trhu

Poslední kvartál roku 2023 nezačal moc optimisticky. Po fantastickém růstu v 1. pololetí přišel ne příliš optimistický srpen, září a říjen, kdy hlavní americké akciové indexy uzavřely ve ztrátě a zdálo se, že skvělý růst amerických akcií je u konce. Měsíce listopad a prosinec však přinesly velké překvapení. Na akciový trh se vrátila dobrá nálada a optimismus, hlavní americké akciové indexy zaznamenaly sérii 9 týdnů nepřetržitého růstu a zakončily rok 2023 blízko svých historických maxim.
Napsal Marika Čupa 10.01.2024 08:28
Počet zobrazení: 4250 | Počet hodnocení: 11

Pomůže Barbie akciím Birkenstock?

Německá obuvnická společnost Birkenstock se chystá vstoupit na americkou burzu a toto IPO, neboli veřejná nabídka akcií, je v letošním roce jedno z nejsledovanějších. K obrovské popularitě značky Birkenstock pomohla Barbie, která ve stejnojmenném filmu nosí sandály právě od značky Birkenstock.
Napsal Marika Čupa 06.10.2023 08:13
Počet zobrazení: 3596 | Počet hodnocení: 19

Je akciová party u konce? Aneb aktuální sentiment amerického akciového trhu

Sentiment amerického akciového trhu na konci 2. kvartálu připomínal bujarou party a přirovnání k party si ponechám i pro sentiment akciového trhu na konci 3. kvartálu. Veselou náladu ale vystřídala únava a hned několik věcí nasvědčuje tomu, že party skončila.
Napsal Marika Čupa 02.10.2023 21:16
Počet zobrazení: 4712 | Počet hodnocení: 19

Byznys s obezitou, který odstartoval jízdu dánského Novo Nordisk

Když se řekne akciová rally letošního roku, většině lidí se zřejmě vybaví akcie společnosti Nvidia a dalších, zejména technologických firem. Skvělý růst za sebou, a dost možná i před sebou, má ale i o dost nenápadnější hráč, dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk, která se aktuálně pere s francouzskou LVMH o první místo nejhodnotnější evropské společnosti.
Napsal Marika Čupa 05.09.2023 20:13
Počet zobrazení: 6006 | Počet hodnocení: 23

Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500

Investoři rádi hledí do budoucna a snaží se odhadnout, kam se trhy vydají a která akcie bude příští Nvidia, která jenom za letošní rok 2023 nadělila investorům výnos skoro 340 %. Někdy ale není od věci podívat se do historie a podívat se třeba na to, jak si vedl americký akciový index S&P 500. Historická data nám prozradí velmi zajímavé věci, které mohou zejména méně zkušeným investorům pomoci v jejich vlastním investování.
Napsal Marika Čupa 31.08.2023 17:39
Počet zobrazení: 17518 | Počet hodnocení: 15

Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu

Zdá se, že na začátku letošního roku se investoři rozhodli, že budou mít na akciovém trhu party, kterou si (zatím) nenechají pokazit, tak totiž v kostce vnímám aktuální sentiment na americkém akciovém trhu. Nicméně jak rádi a pravdivě podotýkají škarohlídi a jak opakovaně dokazuje historie, každá party jednou skončí a čím divočejší party, tím horší kocovina.
Napsal Marika Čupa 13.07.2023 20:17
Počet zobrazení: 5921 | Počet hodnocení: 34

Investování – jde v něm pouze o peníze nebo i o něco více?

Ohledně investování a peněz má řada lidí dost předsudků. Cílem investování je primárně vydělávat peníze, o tom není sporu. Investovat můžete proto, abyste vydělali peníze, byli zabezpečení, koupili si super auto, dům a mohli jezdit na dovolené, a tím to pro řadu lidí možná končí. Je ale zajímavé zamyslet se nad investováním v širším kontextu. Můžete investovat i proto, abyste vydělali peníze a byli zabezpečení, a to vám umožní vaší seberealizaci a dá možnost pomáhat ostatním, protože nebudete muset myslet na zabezpečení základních životních potřeb jako je to, z čeho zaplatíte nájem, jídlo nebo energie.
Napsal Marika Čupa 22.06.2023 18:46
Počet zobrazení: 6306 | Počet hodnocení: 19

Víte, co jsou to blue chip akcie a jak je poznáte?

S pojmem blue chip akcie se jistě setkal každý, kdo se zajímá o investování do akcií. Jako blue chip akcie jsou obvykle obecně označovány akcie velkých, známých a finančně stabilních společností, které často patří mezi lídry v daném odvětví. Zajímá vás, jaká kritéria musí daná společnost splňovat, aby její akcie byly blue chips?
Napsal Marika Čupa 06.06.2023 21:01
Počet zobrazení: 8339 | Počet hodnocení: 23

Jak Cathie Wood zmeškala raketový růst akcií Nvidia

Také jste už zažili, že jste prodali akcie a ty po vašem prodeji vystřelily nahoru o dalších několik desítek procent? Nezoufejte, toto se neděje jenom nám, individuálním traderům, ale i profesionálům. Dnešní blog je o tom, jak Cathie Wood, známá postava Wall Street a zakladatelka fondů skupiny ARK Investment Management, zmeškala letošní fenomenální růst akcií společnosti Nvidia.
Napsal Marika Čupa 26.05.2023 17:53
Počet zobrazení: 8278 | Počet hodnocení: 38

Sentiment amerického akciového trhu pro 2. kvartál 2023 – dočkáme se konečně klidu?

Letošní 1. kvartál už skoro mechanicky opakoval staré známé vzorce chování akciového trhu: akcie chvilku spokojeně rostou a začíná panovat opatrná veselá nálada, pak se najednou objeví špatné zprávy a na trhu zavládne skoro hysterie. Březen se nesl ve znamení bankovní krize a chvílemi se zdálo, že trhy zachvátí panika. To se ale nestalo a zdá se, že investoři si nenechali zkazit náladu. Pokud vás zajímá, jak vnímám aktuální náladu na americkém akciovém trhu, čtěte dál.
Napsal Marika Čupa 12.04.2023 08:31
Počet zobrazení: 8347 | Počet hodnocení: 34

Dělají vám starosti divoké americké akciové trhy? Zkuste změnit perspektivu

Není žádným tajemstvím, že rok 2022 i ten letošní, jsou náročné a divoké roky na amerických akciových trzích. Kdybych uměla kreslit karikatury, vypadaly by s nadsázkou asi takto: Jerome Powell lehce zvedne koutky úst nahoru a trhy optimisticky vystřelí nahoru, za pár dní Jerome Powell lehce koutky úst otočí směrem dolů a trhy se propadnou. Na tyto výkyvy ale můžeme mít jeden lék na uklidnění, a tím je změna perspektivy, z jaké se na trhy díváme.
Napsal Marika Čupa 09.03.2023 13:10
Počet zobrazení: 13652 | Počet hodnocení: 23

Jsou ženy v investičním světě málo vidět a slyšet? Nastal čas to změnit

Existuje řada studií jak z Evropy, tak USA o tom, že žen stále investuje méně než mužů. S tím nelze než souhlasit. Ale i přesto, že aktivně investujících žen stále není tolik, kolik by mohlo být, v investičním světě, dokonce i v rámci naší malé České republiky, najdete hodně žen, které jsou skvělé investorky. Jenom tolik nejsou vidět a slyšet, což je škoda, protože rozhodně mají co říci.
Napsal Marika Čupa 08.03.2023 08:17
Počet zobrazení: 7369 | Počet hodnocení: 42

Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?

Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.
Napsal Marika Čupa 09.02.2023 21:00
Počet zobrazení: 7454 | Počet hodnocení: 27

Jaký je aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb máme opravdu důvod k optimismu?

Věřím, že sentiment, tedy nálada investorů, má významný vliv na akciový trh. Potvrzuje se, že pozitivní sentiment na trhu zpravidla vede k růstu cen akcií, zatímco negativní sentiment vede k jejich poklesu. Pokud téma sentimentu trhu zajímá i vás, třeba pro vás bude zajímavý můj dnešní blog.
Napsal Marika Čupa 30.01.2023 20:18
Počet zobrazení: 9717 | Počet hodnocení: 27

Ponziho schéma – co dělat, aby člověk nenaletěl

V minulém blogu jsem rozebírala, co vede k tomu, že lidé se znovu a znovu nechají oklamat a dají své peníze do „investic“, které jsou založené na podvodném Ponziho schématu. Dá se před podobnými „investicemi“ ochránit a nenaletět? Věřím, že z velké části ano. A co pro to můžete konkrétně udělat, je tématem dnešního blogu.
Napsal Marika Čupa 11.12.2022 15:16
Počet zobrazení: 9279 | Počet hodnocení: 19

Ponziho schéma – jak ho poznat a nenechat se obrat o peníze

Uplynul sotva rok a českou finanční scénu rozvířila další kauza, ve které se skloňuje Ponziho schéma. Jestli Xixoio bylo nebo nebylo Ponziho schéma, mi nepřísluší hodnotit, to je téma pro orgány činné v trestním řízení. Tato kauza mě ale inspirovala k úvahám, jestli se „investice“ založená na Ponziho schématu dá poznat včas, tedy dříve, než vše praskne a peníze investorů zmizí v nenávratnu. Mám za to, že ANO, poznat se dá, a to je téma dnešního blogu.
Napsal Marika Čupa 08.12.2022 17:27
Počet zobrazení: 23885 | Počet hodnocení: 42

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS

V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.
Napsal Marika Čupa 13.10.2022 17:31
Počet zobrazení: 10156 | Počet hodnocení: 11

Seriál o klasifikaci akcií – díl 1: K čemu je to dobré?

Kdo obchoduje s akciemi nebo se zajímá o akciový trh, zcela jistě se již setkal s pojmy sektory či odvětví. Společnosti, jejichž akcie se obchodují na burze, jsou zařazené do konkrétní skupiny sektoru a odvětví, hlavním cílem toho je, aby bylo možné jednotlivé společnosti ve stejné skupině analyzovat a porovnávat, jak si vedou. Když jsem začala toto téma více zpracovávat (kvůli sektorovým ETF), zjistila jsem, že to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo, protože paralelně existují dva klasifikační systémy.
Napsal Marika Čupa 10.10.2022 18:31
Počet zobrazení: 9386 | Počet hodnocení: 15

Sentiment akciového trhu: Co nám může přinést 4Q 2022

Pravidelně si dělám odhad vývoje akciového trhu, jako takové malé osobní cvičení "nacítění trhu". Odhad je založený primárně na tom, jak já osobně vnímám sentiment, tedy náladu na akciovém trhu. Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního, jako je sentiment trhu. Pokud to tedy vidíte třeba zcela jinak, je to naprosto v pořádku a klidně mi nasdílejte svůj úhel pohledu v komentářích.
Napsal Marika Čupa 12.09.2022 19:54
Počet zobrazení: 10811 | Počet hodnocení: 27

Jak řídit své portfolio v tržních cyklech?

Dnešní blog je poslední pokračování dvou předchozích blogů na téma tržní cykly, tentokrát na slibované téma, jak řídit a ochránit své portfolio. Na zázračné nebo sofistikované rady rovnou zapomeňte, selský rozum opět vítězí.
Napsal Marika Čupa 26.07.2022 08:03
Počet zobrazení: 8732 | Počet hodnocení: 8

Bojí se ženy investovat?

Aktuální situace na akciovém trhu mi poskytla sice nucenou, ale zároveň prospěšnou pauzu od obchodování. Léto mám ráda jako období, kdy má člověk čas číst, studovat a přemýšlet. Jedním z témat, které poslední měsíce kolem mě živě rezonují, je téma „Ženy a investování“. Obecně se všude dočtete, že žen aktivně investuje málo, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Dnešní blog je malým zamyšlením nad tím, proč tomu tak může být.
Napsal Marika Čupa 13.07.2022 15:40
Počet zobrazení: 11350 | Počet hodnocení: 23

Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně

Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.
Napsal Marika Čupa 16.06.2022 19:03
Počet zobrazení: 12697 | Počet hodnocení: 27

Kam až trhy padnou?

Můj dnešní blog je spíše úvaha o aktuálním tržním prostředí inspirovaná úžasnou knihou od Howarda Markse na téma tržních cyklů, kterou nyní čtu. Myšlenky obsažené v knize krásně zapadají do aktuálního tržního kontextu a velmi mi pomohly dívat se na trhy zcela jiným způsobem než doposud.
Napsal Marika Čupa 14.06.2022 12:44
Počet zobrazení: 13752 | Počet hodnocení: 42

Leveraged buyout Twitteru

Jestli vás stejně jako mě zajímá transakce, na základě které má Elon Musk v plánu koupit Twitter, pak jste určitě narazili na pojem leveraged buyout, zkráceně LBO. O mechanismu LBO jsem věděla spíše základní věci, a tak jsem se pustila do podrobnějšího průzkumu. Překvapilo mě, jak smart forma financování akvizicí to je a jak poměrně nízké riziko může představovat pro toho, kdo nějakou společnost kupuje. V češtině mě napadlo přirovnání, které LBO dle mého názoru dobře vystihuje: za málo peněz, hodně muziky.
Napsal Marika Čupa 19.05.2022 19:25
Počet zobrazení: 7361 | Počet hodnocení: 19

Akciové portfolio podle Warrena Buffetta? Přihoďte si do něj akcie pojišťoven

To, že pojišťovnictví je dlouhodobě finančně stabilní a ziskový sektor není žádná novinka, a i věhlasný Warren Buffett je známý tím, že pojišťovny rád zahrnuje do svého portfolia. Poslední Buffettovu akvizici v pojišťovně Alleghany sice kopírovat nemůžu, skvělou příležitost přihodit si do portfolia akcie z pojišťovnictví ale nabízí akcie francouzské společnosti AXA S.A., která dlouhodobě patří mezi největší světové pojišťovny.
Napsal Marika Čupa 17.05.2022 13:51
Počet zobrazení: 13652 | Počet hodnocení: 19

Technologické akcie padají, oceláři jedou

Při pohledu na americké akciové indexy a na padající akcie zejména technologických společností člověk snadno získá dojem, že akciový trh aktuálně není moc dobré místo pro nákupy. I za současné divoké situace se ale dají najít akcie společností, kterým se i v současných podmínkách nedaří vůbec zle a nabízí zajímavé obchodní příležitosti. Jedna z těchto společností je ocelářská společnost Cleveland-Cliffs Inc.
Napsal Marika Čupa 27.04.2022 19:22
Počet zobrazení: 10580 | Počet hodnocení: 34

Velké změny v AT&T – jaký budou mít vliv na akcionáře?

Začátkem února 2022 oznámilo vedení AT&T, že společnost razantně snižuje svoji dividendu z původních 2,08 USD za akcii/rok na 1,11 USD za akcii/rok. O měsíc později proběhla médii další zásadní zpráva, že AT&T prodává WarnerMedia společnosti Discovery. Jaké dopady má prodej WarnerMedia a snížení dividendy na akcionáře AT&T? Ne tak špatný, jak se na první pohled může zdát.
Napsal Marika Čupa 11.04.2022 18:30
Počet zobrazení: 20012 | Počet hodnocení: 15

Akcie Zoetis opět nabízí skvělou příležitost

V září 2021 jsem psala blog, který se týkal swingového obchodu s akciemi skupiny Zoetis Inc., tento obchod na podzim skvěle vyšel. O to větší radost mám, že letošní pokles akcií poslal dolů i akcie Zoetis Inc., které dle mého názoru opět nabízí skvělou obchodní příležitost.
Napsal Marika Čupa 04.04.2022 12:06
Počet zobrazení: 10680 | Počet hodnocení: 61

Je čas pro pauzu od obchodování na akciových trzích?

Nemůžu si pomoci, ale poslední týdny na akciových trzích mi silně připomínají béčkový americký film – špatné a nevyrovnané výkony hlavních představitelů a spousta krve z bitev mezi býky a medvědy.
Napsal Marika Čupa 15.02.2022 18:23
Počet zobrazení: 11512 | Počet hodnocení: 57

Kupte si podíl v 500 největších amerických společnostech

Index S&P 500, který ukazuje výkonnost 500 největších amerických společností, zná určitě každý, je jedním z nejsledovanějších indexů na celém světě a slouží jako barometr výkonnosti amerického akciového trhu. Jak ale do indexu S&P 500 investovat?
Napsal Marika Čupa 21.01.2022 10:54
Počet zobrazení: 25410 | Počet hodnocení: 30

Akcie Adobe Inc – kdo koupí, neprohloupí?

Kdo by neznal společnost Adobe Inc, autora PDF dokumentů a výrobce grafických programů Adobe Photoshop, Adobe Illustrator či programů pro publikování nebo čtení PDF dokumentů. V posledních pár týdnech akcie Adobe prošly hezkou korekcí, proto se domnívám, že opravdu kdo koupí, neprohloupí.
Napsal Marika Čupa 11.01.2022 17:14
Počet zobrazení: 15731 | Počet hodnocení: 38

Jak jsem podlehla šílenství ohledně „meme stocks“

Už několik let využívám začátek nového roku k bilancování toho, co se mi v uplynulém roce v obchodování dařilo a co se moc nepovedlo. Nedá mi nepodělit se, co spadá do druhé kategorie ne moc vydařených obchodů: nákup akcií BlackBerry Ltd., ke kterému jsem se nechala strhnout v rámci šílenství ohledně meme stocks.
Napsal Marika Čupa 10.01.2022 15:13
Počet zobrazení: 14753 | Počet hodnocení: 49

Do nového roku vstupte s akciemi Amazonu

V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii společnosti Amazon.com Inc, členovi elitní akciové skupiny FAANG, která se po novoroční korekci nachází na hezkém supportu a nabízí tak zajímavou obchodní příležitost.
Napsal Marika Čupa 06.01.2022 09:26
Počet zobrazení: 15300 | Počet hodnocení: 23

Čínský Evergrande – Krůček od krachu

Čínské drama s hlavní postavou Evergrande má další dynamické pokračování. Poté, co v listopadu Evergrande stihl splatit své splatné pohledávky a finanční svět si oddychl, tento týden nastal dramatický zvrat. Evergrande nezaplatil dlužné úroky z dluhopisů a americká ratingová agentura Fitch Ratings mu snížila rating na hodnotu RD - Restricted default. Co tomu přecházelo?
Napsal Marika Čupa 09.12.2021 17:04
Počet zobrazení: 14214 | Počet hodnocení: 42

Zelený seriál - díl druhý: Co vše může být ESG investice?

V dnešním blogu bych ráda shrnula výsledky svého pátrání na téma, jaké jsou konkrétní ESG (Environmental, Social, and Governance) principy, jaké sektory vlastně spadají do kategorie ESG, jaká jsou kritéria, aby nějaká společnost mohla prohlásit, že je v souladu s ESG principy a jak tedy vybírat „ty správné“ společnosti, pokud člověk ESG investici zvažuje.
Napsal Marika Čupa 16.11.2021 16:03
Počet zobrazení: 13429 | Počet hodnocení: 34

Čínský Evergrande - krize prozatím zažehnána

Každý, kdo sleduje příběh čínského Evergrandu, si jistě pokládá otázku – zaplatil Evergrande ve středu 10. listopadu splatných 148 milionů dolarů nebo ne?
Napsal Marika Čupa 11.11.2021 14:02
Počet zobrazení: 13360 | Počet hodnocení: 19

Čínský Evergrande & spol. - blížíme se vrcholu dramatu?

Od posledního blogu na téma Evergrande uběhl skoro měsíc, během kterého kauza čínského Evergrandu a čínského developerského segmentu nabrala další dynamiku. Dnes čeká Evergrande zátěžový test – další velká splátka. Pojďme se podívat, co se v této kauze odehrálo nového.
Napsal Marika Čupa 10.11.2021 07:43
Počet zobrazení: 13129 | Počet hodnocení: 30

Akcie British American Tobacco - lístek do ráje nebo do pekla?

V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny British American Tobacco, která je podle mého názoru zajímavou příležitostí pro dlouhodobý obchod a navíc nabízí i nadprůměrný výnos z dividend. Investice do tabákového průmyslu sebou ale nese i svá rizika.
Napsal Marika Čupa 19.10.2021 10:57
Počet zobrazení: 24740 | Počet hodnocení: 23

Čínský Evergrande & spol. - a je tu domino efekt

Když jsem psala první blog na téma čínský Evergrande a jeho dluhové problémy, nenapadlo mě, jak bohatý materiál na další blogy to bude. Od posledního blogu na toto téma ze 7. října 2021 se opět semlelo hned několik zajímavých věcí a vše nasvědčuje tomu, že celý problém nabírá na dynamice a obávaný domino efekt přichází, protože problém nemá jenom Evergrande, ale už i další čínští developeři.
Napsal Marika Čupa 14.10.2021 13:50
Počet zobrazení: 15269 | Počet hodnocení: 30

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?

Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.
Napsal Marika Čupa 11.10.2021 17:32
Počet zobrazení: 13960 | Počet hodnocení: 15

Čínský Evergrande – drama pokračuje

V jenom z minulých blogů jsem se zabývala situací ohledně čínské developerské společnosti Evergrande a jejími dluhovými problémy. Od 27. září 2021, kdy byl blog publikován, se událo hodně nového. Ráda bych řekla, že drama vrcholí, ale mám obavu, že jsme teprve v zahřívacím kole.
Napsal Marika Čupa 07.10.2021 15:36
Počet zobrazení: 13190 | Počet hodnocení: 27

Pejskovi kupte granule, sobě akcie Zoetis

V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Zoetis Inc., která dle mého názoru nabízí zajímavý swing obchod. Jestli jste o společnosti Zoetis ještě neslyšeli, možná vás informace o ní překvapí.
Napsal Marika Čupa 28.09.2021 20:29
Počet zobrazení: 14938 | Počet hodnocení: 27

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád

V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?
Napsal Marika Čupa 27.09.2021 12:57
Počet zobrazení: 15631 | Počet hodnocení: 34

Akcie AT&T - kontrariánský poklad… nebo ne?

V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny AT&T, která se rozhodně neřadí mezi růstové akcie a už vůbec nemá sexy charisma jako třeba FAANG akcie. Domnívám se však, že má zajímavý potenciál, a tak jsem se rozhodla prozkoumat jí blíže.
Napsal Marika Čupa 20.09.2021 17:55
Počet zobrazení: 23801 | Počet hodnocení: 27

Kupte si od Gucciho akcie místo kabelky

V mém prvním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Kering, která je podle mého názoru zajímavou obchodní příležitostí pro swingový obchod.
Napsal Marika Čupa 15.09.2021 09:55
Počet zobrazení: 20428 | Počet hodnocení: 34
Záznamů na stránku

Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Marika Čupa

Týden pravdy je zde – blíží se souboj akciových titánů?

Výsledková sezóna je v USA v plném proudu a tento týden je nabitý velkými jmény. Pojďme se bez otálení podívat, které akcie se vyplatí tento týden sledovat.
Napsal Tým Purple Trading 26.07.2022 11:14
Počet zobrazení: 10772 | Počet hodnocení: 8
Marika Čupa

Praktická ukázka: Co se stane?

Uplynulý týden byl poměrně zdařilým příkladem období, ve kterém si nikdo nemohl být jistým tím, co se stane. Kdo zná moje blogy, tak ví, že se odmítám zabývat vyhledáváním zpráv a podobných věcí, a že si myslím, že je docela zbytečné se jimi zaobírat. Ve výsledku totiž nikdo nikdy neví, co přesně se stane a jak se to projeví v trhu, potažmo v našem obchodování. Jistě, můžeme odhadovat, ale to je podobné jako zkoušet trefit počasí na Šumavě v období mezi 18. dubnem a 25. dubnem.
Napsal MiTrade 27.01.2020 09:16
Počet zobrazení: 17448 | Počet hodnocení: 8
Marika Čupa

Akcie bank jsou překvapivě nízko

Bombastický růst technologických akcií pořád nekončí. Naopak na vlně rozvolňování a stimulů americké vlády se přidává k akciové horečce i retail, automotive a ostatní průmysl. Index Nasdaq od předpandemického maxima v únoru 2020 přidal 42 %, index S&P 500 mu zdatně sekunduje s růstem o 25 % za stejné období.
Napsal Tomáš Raputa 03.05.2021 10:29
Počet zobrazení: 15323 | Počet hodnocení: 19
Marika Čupa

Praktická ukázka: Ospalý začátek

Konec minulého roku se odvíjel v duchu nedobrých výsledků mé strategie. Udělal jsem nějaké změny a nasadil jsem něco nového, o čem jsem věřil, že bude dobrým obohocením mého přístupu. V závěru uplynulého roku to nepřineslo nic převratného. Žádný zisk navíc, žádná ztráta navíc. Prostě jako kdybych nic neudělal.
Napsal MiTrade 12.01.2021 09:41
Počet zobrazení: 10634 | Počet hodnocení: 23
Marika Čupa

USD uzavírá slabě, průraz nad 1.30 se zdá nevyhnutelný

USD v pondělí pokračoval ve svém relativně poklidném oslabování. Populární pár EURUSD se sice minulý týden dostal nad psychologickou hranici 1.30, nedokázal však u této hranice uzavřít. To se tomuto páru podařilo až v podnělí, když uzavřel jen několik bodů pod touto hranicí. Z takto silného uzavření lze usuzovat, že v úterý k proražení hranice 1.30 dojde. Nad hranicí 1.30 jsme naposledy obchodovali na konci dubna 2010.
Napsal Patrik Urban 27.07.2010 04:49
Počet zobrazení: 28690 | Počet hodnocení: 11
Marika Čupa

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie

S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
Napsal Tým Saxo Bank 11.10.2019 16:52
Počet zobrazení: 22184 | Počet hodnocení: 8
Marika Čupa

Krizové období na pokračování

Na mimořádně uvolněnou měnovou politiku ve Spojených státech charakteristickou nulovými úrokovými sazbami jsme si v posledních 7 letech už zvykli. Je ale docela možné, že se s žádnou změnou ještě nějaký ten pátek nepotkáme.
Napsal Tomáš Raputa 28.10.2015 16:53
Počet zobrazení: 24740 | Počet hodnocení: 4
Marika Čupa

Nový začátek?!

Můj blog o začátku na forexu, pokusím se vše popsat a představit se.
Napsal Mart1n 19.01.2020 15:12
Počet zobrazení: 13344 | Počet hodnocení: 15
Marika Čupa

Čo máte radšej? Manuál, alebo Automat?

Skupinu všetkých traderov je možné rozdeliť na dve základné podskupiny. Tí čo obchodujú manuálne a tí, čo sa spoliehajú na automat. Kam patríte Vy a prečo? Takže páni-Čo máte radšej? Manuál, alebo Automat?
Napsal Braňo_H 24.09.2020 22:36
Počet zobrazení: 17687 | Počet hodnocení: 19
Marika Čupa

Euro dolů k 1,2300 ?

Situace okolo problémů s Eurem se neuklidňuje naopak, začíná gradovat. Zatím co píši tyto řádky propadá se pár EUR/USD na minimum z 30.4. Co se děje ?
Napsal Tomáš 04.05.2010 12:05
Počet zobrazení: 35566 | Počet hodnocení: 23
Marika Čupa

Zlatá příležitost? Proč zlato překonává akcie těžařů?

Zlatu se v posledním roce poměrně dařilo, když jeho cena vyskočila o více než 10 %. Aktuálně dokonce opět úspěšně atakuje úroveň 2000 USD/unce. Za zlatem však výrazně zaostávají akcie těžařů. Jaké jsou důvody? Jedná se o zajímavou příležitost?
Napsal Petr Lajsek 23.11.2023 10:37
Počet zobrazení: 2995 | Počet hodnocení: 4
Marika Čupa

Index S&P 500 vyskočil o vyše 5%, čo ďalej?

Akciové trhy si užili silné zisky a posunuli index S&P 500 o 5 % vyššie, keďže investori nakupovali akcie po zverejnení údajov o inflácii z USA.
Napsal Investro 11.11.2022 13:35
Počet zobrazení: 10757 | Počet hodnocení: 11
Marika Čupa

Které trhy sledovat v následujících dnech?

Trhy v posledních týdnech příliš nelenily a díky tomu jsme mohli být svědky zajímavých pohybů. Tesla opět pokořila nový ATH a vystoupala na cenu 607 dolarů. Za ní pokračoval index S&P 500, který se také nachází v posledních dnech ve stabilním uptrendu. Stejně tak většina kryptoměn zažívá býčí trh a bitcoin se dokonce na některých burzách mohl těšit dlouho očekávaného ATH. Jsou zde ještě další investiční příležitosti a akcie, které by mohly být zajímavou příležitostí? V tomto článku se můžete podívat na náš rozbor vybraných společností, které podle nás stojí za to pozorovat a které v blízkém období mohou zaznamenat zajímavé pohyby
Napsal Tým Admiral Markets 07.12.2020 09:57
Počet zobrazení: 13028 | Počet hodnocení: 4
Marika Čupa

Index S&P 500: Rok 2015 skončil neslavně a ten letošní nemusí být lepší

Prosinec nakonec pro americké akcie nebyl nic moc. Americký akciový index S&P 500 odepsal 1,8 % a rok zakončil o 0,7 % níže než rok 2014.
Napsal Josef Košťál 03.01.2016 08:35
Počet zobrazení: 27089 | Počet hodnocení: 11
Marika Čupa

Mapa 45/10

Na začátek opět lehká rekapitulace:
Napsal Satik 08.11.2010 15:07
Počet zobrazení: 30769 | Počet hodnocení: 11
Marika Čupa

Pohled tradera na americké akciové indexy a měnový pár EUR/USD

Americké akciové indexy předvedly za poslední 3 týdny propad o 10 % +/- a umazaly tak nejen předcházející několikaměsíční růst, ale i veškeré letošní zisky. I když americké akciové indexy považuji již dlouhou dobu za nadhodnocené a nyní se již může jevit, že se dočkáme dalších propadů, očekávám nyní spíše brzké zastavení propadů a minimálně větší korekci nahoru či i možný obrat k růstu.
Napsal Josef Lukáč 28.10.2018 08:53
Počet zobrazení: 22807 | Počet hodnocení: 34
Marika Čupa

Co o EUR/USD říkají vládní dluhopisy?

Říjnová korekce na americkém dolaru jde ruku v ruce s obavami, že kvůli globálním ekonomickým rizikům a nižší inflaci bude americká centrální banka i nadále držet mimořádně uvolněnou měnovou politiku. Byly to totiž především spekulace na brzké zvýšení sazeb v USA, které podpořily jedinečnou rally na dolaru během srpna a září. Jak ale můžeme vidět na výnosech, které nesou americké 10leté dluhopisy, očekávání prudkého růstu úrokových sazeb v posledních dnech opadla a výnosy klesly na 14měsíční minimum.
Napsal Tomáš Raputa 22.10.2014 09:52
Počet zobrazení: 32325 | Počet hodnocení: 23
Marika Čupa

Dolar má v měnových válkách navrch

Vzhledem k tomu, že inflace se od začátku roku drží ve vyspělých zemích velice nízko v porovnání s minulými roky (viz graf), nebojí se centrální banky oslabení vlastního měnového kurzu, které by inflaci mírně zvýšilo.
Napsal Tomáš Raputa 19.06.2013 07:23
Počet zobrazení: 30738 | Počet hodnocení: 8
Marika Čupa

Hit roku 2024? Short Tesla! | Investiční Memento #60

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 60. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Napsal Petr Lajsek 15.12.2023 12:34
Počet zobrazení: 2695 | Počet hodnocení: 4
Marika Čupa

Měnový pár GBP/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4)

V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Napsal Jan 06.06.2023 19:41
Počet zobrazení: 4751 | Počet hodnocení: 8
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader